EN

Miasta kreatywne vs. miasta kreowane

Autorka zdjęcia: Magdalena Szmytkowska

Tytuł

Miasta kreatywne vs. miasta kreowane. Wielowymiarowe doświadczenia polskich miast i kierunki ich rozwoju w erze postmodernizmu i gospodarki neoliberalnej na przykładzie miast średnich (od 100 do 250 tys. mieszkańców)

Fundator

  • Narodowe Centrum Nauki

Cele projektu

  • analiza przemian, dokonujących się w polskich miastach średniej wielkości (100-250 tysięcy mieszkańców) w okresie transformacji.
  • Wielowymiarowy i interdyscyplinarny charakter badań pozwoli na pełną interpretację środowiska miejskiego w aspekcie społecznego, ekonomicznego i przestrzennego rozwoju miast.

  • analiza działań władz lokalnych i prowadzonej przez nie polityki miejskiej, która w rezultacie przeprowadzonych badań społecznych, zostanie oceniona pod kątem skuteczności w zarządzaniu i współzarządzaniu miastem.
  • Projekt ma przynieść odpowiedź na pytanie, czy samorządy lokalne polskich miast średnich koncentrują swoje działania na polityce kreowania pozytywnego wizerunku miast, czy też są to odpowiednio zaplanowane mechanizmy w zarządzaniu, które mogą prowadzić do ukształtowania kreatywnego ośrodka miejskiego, mogącego skutecznie konkurować w sieci miast i być nie tylko miastem efektownym, ale efektywnym.

Okres realizacji

2011 – 2015

Osoby zaangażowane

Produkty

  • Szmytkowska M., 2017, Kreacje współczesnego miasta. Uwarunkowania i trajektorie rozwojowe polskich miast średnich, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk.
  • Szmytkowska M., 2016, Realizacje urbanistyczne w mieście postindustrialnym i ich wpływ na kształtowanie ładu przestrzennego, Studia Miejskie, 22, 9-22.

مبل راحتی صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری وبلاگدهی گن لاغری بازی اندروید تبلیغات کلیکی آموزش زبان انگلیسی پاراگلایدر مارکت اندروید خرید بلیط هواپیما پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون